PreZero Akademia Piłki Ręcznej Radom - Oficjalna Strona

PreZero APR Radom Wicemistrzem Polski !

9 miesięcy temu | 25.05.2023, 17:57
PreZero APR Radom Wicemistrzem Polski !

W zeszły piątek i sobotę w Radomiu rządziła piłka ręczna. To za sprawą Turnieju Finałowego w kategorii Juniorek Młodszych, który odbył się w hali UTH w Radomiu. Do naszego miasta zawitały cztery najlepsze drużyny w kraju aby zmierzyć się o złoto Mistrzostw Polski.

Radomska hala eksplodowała już pierwszego dnia, kiedy to Młode Wilki w bardzo dobrym stylu awansowały do ścisłego finału wygrywając z MKS Victoria Świebodzice. W drugim półfinale zwyciężyła Pogoń 1945 Zabrze, co oznaczało że o złoto walczyć będą dwie niepokonane w tym sezonie w Mistrzostwach drużyny.

Finał to kumulacja emocji na trybunach. Świetnie dysponowane podopieczne Adriana Kondraciuka od początku prowadziły z drużyną ze Śląska. Schody zaczęły się po kontrowersyjnej czerwonej kartce dla Klaudii Krzymowskiej, a jeszcze trudniej zrobiło się po drugiej czerwieni dla naszej zawodniczki Marii Mazurkiewicz. Mimo, iż nasza drużyna walczyła ze wszystkich sił, to w ostatniej minucie dała sobie wyszarpać zwycięstwo a Mistrzem Polski została Pogoń 1945 Zabrze.
W meczu o trzecie miejsce MKS Victoria Świebodzice pokonała MTS Kwidzyn.

Srebrny medal to ogromny sukces nie tylko dla PreZero APR Radom ale również dla całej radomskiej piłki ręcznej. Brawo dla zawodniczek i trenerów Adriana Kondraciuka i Mateusza Kubicy oraz naszeggo fizjoterapeuty Ernesta Mączyńskiego. 
Jak zapowiadają, to nie koniec sukcesów - za rok również będziemy walczyć o najwyższe laury !

Nasze zawodniczki otrzymały nagrody indywidualne :

Najlepsza Bramkarka Turnieju - Agata Gwarek
Najlepsza Rozgrywająca - Klaudia Krzymowska
Najlepsza Rozgrywająca - Michalina Machnio
Najlepsza Lewoskrzydłowa - Julia Janczyk

Udostępnij